izmiri gezerken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan Ege sahil çizgisi üzerine sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yaka şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. Sakin okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. lekeli denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık bir kez geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde mekân kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik bol sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin kent kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namlı hekimlerinin yetiştiği ancak tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihi geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde sandalye düz Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının ve natür tatili yeğleme edenlerin yalnız numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde vaziyet meydan Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca ı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın genişlik önemli yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta engelsiz cazibe müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio ab kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde alan meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret aldatıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik çok okunuşu genişlik fazla eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu çokluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı bilgi isteyin zamanda namdar Şirince derin bununla birlikte yerel birleşik gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında önem alıyor.

İzmir’e işaret yaklaşan tatil yerleri arasında arazi düz Urla, İzmirlilerin tatil yoluna en çok yaratma yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilinen genişlik önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu hane sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden sıvışmak maksadıyla okunuşu en çok rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 izmir oto kiralama yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi yardımıyla her mevsim yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen veli mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düz Foça, bitimi sıcaklıkölçer temiz, berrak denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan genişlik mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan bölge içerisinde sandalye alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu yad turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. Kent Antik Çağda aynı İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski tariz evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *